800 150 051 • info@prodenta.cz

Detail článku

Ukážeme vám, co vše je v současné stomatologii možné

30.09.2020

Stomatologická klinika Zahngesundheit Frechen je jednou z největších klinik v aglomeraci Kolína nad Rýnem v Německu. Specializují se zde zejména na ortodoncii, implantologii, estetické zákroky a zubní profylaxi. Aby mohli svým pacientům nabídnout tu nejlepší možnou péči, mají majitelé kliniky i jejich ošetřující tým vysoké nároky na kvalitu svého stomatologického vybavení a technologií, které na klinice používají. Jeden z majitelů kliniky, Maximilian von Kleinsorgen, vysvětluje, proč se trojice majitelů rozhodla při rozšiřování kliniky investovat do vybavení od společnosti Planmeca.

Klinika Zahngesundheit Frechen má více než 50 zaměstnanců a je tak jednou z největších v oblasti Kolína nad Rýnem. Majitelé kliniky, Yvonne Reinartzová, Dr. Jürgen SchmitzMaximilian von Kleinsorgen společně s dalšími 6 stomatology zde svým pacientům poskytují špičkovou péči. Tato klinika, která se specializuje na ortodoncii, implantologii, estetické zákroky a zubní profylaxi, byla nedávno rozšířena o další prostory s pěti novými pracovišti, které jsou poblíž původní kliniky.

„Naše původní klinika má 12 ošetřoven, z nichž 3 využíváme pouze pro zubní profylaxi. Pro celý tým už ten prostor zkrátka nestačil, pořád jsme si jenom překáželi,“ směje se Miximilian von Kleinsorgen. „Když se objevila příležitost získat dalších 5 ošetřoven hned vedle přes ulici, rozhodli jsme se ji využít a se svým dlouhodobým partnerem, společností NWD, jsme začali plánovat rozšíření kliniky,“ doplňuje dále.

 

Udržitelnost ve stomatologii je možná

 

Ošetřující tým zubní kliniky Zahngesundheit Frechen má na nové technologie velmi vysoké nároky a klade velký důraz i na inovativní pracovní postupy, při rozšiřování kliniky se proto trojice majitelů rozhodla spolehnout se na moderní technologie Planmeca.

 

Nové ambulance kliniky Zahngesundheit Frechen jsou vybaveny nejmodernějšími technologiemi.

 

„Mezi sebou jsme celému projektu vždycky říkali „Klinika budoucnosti“, protože jsme chtěli předvést, co všechno je už dnes ve stomatologii možné. Na původní klinice jsme už používali snímkovací přístroje Planmeca a také jejich intraorální scanner, líbila se nám i jejich myšlenka propojit všechna zařízení dohromady. Chtěli jsme také pokročit dále v digitalizaci našich pracovních postupů, proto jsme se při rozšiřování kliniky rozhodli pro vybavení Planmeca,“ vysvětluje Maximilian von Kleinsorgen.

„Navíc je pro nás důležitý i aspekt ochrany životního prostředí, abychom ukázali, že i toto je dnes ve stomatologii na pořadu dne. Například systém čištění vody Planmeca ActiveAqua™, který je integrovaný v zubních soupravách Planmeca, je k životnímu prostředí šetrný – čistí vodu bez použití chemikálií. Možnosti digitalizace a ohledy na životní prostředí jsou ten důvod, proč jsme se při zařizování nových ambulancí rozhodli spolehnout se na technologie Planmeca,“ shrnuje Maximilian von Kleinsorgen.

 

V nových ambulancích spoléhá klinika Zahngesundheit Frechen výhradně na technologie Planmeca

 

Nové ošetřovny na klinice jsou nyní zcela zaplněny špičkovými technologiemi. Maximilian von Kleinsorgen zmiňuje například intraorální scanner Planmeca Emerald™ S, se kterým velmi rád pracuje. Tento scanner totiž nabízí vynikající kvalitu obrazu za dostupnou cenu a zároveň i příležitost prozkoumávat možnosti digitální stomatologie.

„Digitální otisky byly představeny již před několika lety a stalo se z nich standardní ošetření. Baví mě zkoumat, kam dál se dá ještě zajít, a scanner Planmeca Emerald S mi to díky podpoře otevřených formátů umožňuje,“ dodává Maximilian von Kleinsorgen.

 

Pro Maximiliana von Kleinsorgena je intraorální scanner Planmeca Emerald S tou nejoblíbenější technologií.

 

Inovativní rozvržení místností přináší nové možnosti pro vzdělávání

 

Jako jeden z nejzajímavějších prvků nové kliniky Maximilian von Kleinsorgen překvapivě jmenuje čekárnu pacientů. Díky inovativnímu návrhu vybavení ji lze totiž využívat i pro vzdělávání.

„Čekárna je vybavena mobilními sedadly, projektorem a obrazovkou, takže ji můžeme využívat i pro vzdělávání stomatologů. Ošetřovnu od čekárny odděluje mléčné sklo, které se dá pouhým stiskem tlačítka změnit na čiré, je tak možné sledovat probíhající stomatologické zákroky živě přímo na klinice, aniž by byla narušena hygiena a ochrana před infekcemi,“ popisuje Maximilian von Kleinsorgen. „Nedávno jsme instalovali operační osvětlení Planmeca Solanna™ Vision, takže můžeme zákroky i nahrávat kamerami, které jsou integrované přímo v tomto světle, a promítat je přes projektor do čekárny.“

 

Čekárna, kterou lze používat i pro vzdělávání stomatologů, je jedním z nejzajímavějších prvků celé kliniky.

 

Úspěch díky spolupráci s kompetentním partnerem.

 

Rozšíření kliniky o pět dalších ošetřoven je velmi náročný projekt, zvlášť když probíhá během standardního provozu kliniky. Klinice Zahngesundheit Frechen se podařilo jej dokončit za pouhých šest měsíců, i když se v jeho průběhu vyskytlo několik neočekávaných situací.

„Vzhledem k tomu, že obě kliniky k sobě patří a mají jednu společnou databázi pacientů, chtěli jsme mít všechna data a soubory na jednom jediném serveru. Poptali jsme u místní telekomunikační společnosti, kolik by stálo propojení obou klinik pevným připojením. Nabízená cena byla astronomická,“ říká Maxmilian von Kleinsorgen. „Nicméně nakonec jsme to zvládli vyřešit sami. Momentálně synchronizujeme data z obou klinik přes wi-fi připojení. Data z nové kliniky se přenášejí přes ulici dvoubodovým přemostěním a uchovávají se na našem serveru na původní klinice.“

Maximilian von Kleinsorgen nabízí všem kolegům, kteří přemýšlejí o rozšiřování své praxe, radu. „Buďte kreativní a snažte se o věcech přemýšlet nově, z jiného úhlu pohledu. Doporučuji obrátit se s vašim návrhem na důvěryhodného partnera a hledat vhodné řešení spolu s ním. Chtěl bych tímto poděkovat manažerovi prodeje Michaelu Beckersovi a jeho týmu ve společnosti NWD za všechnu podporu,“ dodává Maximilian von Kleinsorgen.

 

Autor: Mari Koivunen

Fotografie: Tatiana Kurda

Rozhovor s Maximilianem von Kleinsorgenem byl původně zveřejněn distributorem Planmeca v Německu, společností NWD.

 


Zpět