800 150 051 • info@prodenta.cz

Detail článku

Nová studie: Planmeca PlanScan

17.08.2017

Nejpřesnější scanner pro jednotlivé sextanty zubů

Podle nové studie zveřejněné v Journal of Prosthetic Dentistry je scanner Planmeca PlanScan® nejpřesnějším intraorálním scannerem pro scannování jednotlivých sextantů zubů – je tak ideální volbou pro záchovnou stomatologii.

 

S tím, jak se intraorální scannování stává ve stomatologii stále běžnějším, je důležité pečlivě zvážit dostupné alternativy a vyhodnotit jejich výkon.

Podle výsledků nové studie in vitro, která hodnotila přesnost scannování, zveřejněné v uznávaném časopise Journal of Prosthetic Dentistry (Časopis pro protetickou stomatologii), je intraorální scanner Planmeca PlanScan nejpřesnějším intraorálním scannerem pro scannování jednotlivých sextantů zubů. Stává se tak nejlepší volnou pro restorativní stomatologii, která vyžaduje maximálně přesné digitální otisky jednotlivých zubů a sousedních částí chrupu.

Zmíněnou studii, nazvanou „Hodnocení přesnosti sedmi digitálních scannerů“, provedl stomatolog Walter Renne. Celkově studie hodnotila výkon šesti intraorálních scannerů a jednoho laboratorního scanneru.

 Studie konstatuje následující: „Jednotlivé scannery se liší v rychlosti, přesnosti a věrnosti předloze s tím, že (Planmeca) Planscan a CEREC Omnicam nejlépe kombinují rychlost, přesnost a věrnost předloze.“ Výňatek z této studie byl publikován na webových stránkách Journal of Prosthetic Dentistry.

Téměř okamžitě pro zveřejnění této studie Planmeca na trh uvádí nový intraorální scanner, který byl představen na veletrhu IDS 2017. Lehký scanner Planmeca EmeraldTM je dalším krokem kupředu, co se týče rychlosti a přesnosti. Nový scanner je již možno objednávat, předpokládané dodání je v průběhu třetího čtvrtletí 2017.

 

Citace studie:

Renne, Walter; Ludlow, Mark; Fryml, John; Schurch, Zach; Mennito, Anthony; Kessler, Ray; Lauer, Abigail (2017). “Evaluation of the accuracy of 7 digital scanners: An in vitro analysis based on 3-dimensional comparisons”. Journal of Prosthetic Dentistry. Červenec 2017, Svazek 118, Číslo 1, Strany 36–42.


Zpět